Jaké svaly zapojuje pull-up?

Jak cvičit klasické přítahy doma

Vítáme Vás u našeho praktického článku na téma „Jak cvičit klasické přítahy doma“. Pokud se právě teď nacházíte v situaci, kdy je pro Vás kvůli hektickému životnímu stylu nebo omezení časových možností těžké navštěvovat posilovnu, ať už kvůli pandemii či jiné příčině, pak tento článek je právě pro Vás. Během četby se dozvíte efektivní cviky na posílení zádových svalů, které Vám pomohou nejen v posilování Vašeho těla, ale také v prevenci problémů s páteří. Zbavte se zbytečného nervového napětí a zjistěte, jak se dá snadno cvičit klasické přítahy doma. Pokud tedy hledáte praktické tipy pro domácí cvičení a chcete zajistit svému tělu správnou péči, pak se neváhejte ponořit do tématu našeho článku.
Jak cvičit klasické přítahy doma: Tip na ideální trénink

Mnoho lidí začíná s fitness programy doma, protože tam mohou mít větší kontrolu nad tréninkem a rozvrhem pro svůj život. Pokud máte rádi trénink se závažími a chcete vytvarovat své tělo, pak je důležité vědět, jak cvičit klasické přítahy doma. Tyto přítahy jsou vynikajícím cvičením pro trénink svalů bicepse, ramen a zádových svalů. V tomto článku se dozvíte několik tipů, jak cvičit klasické přítahy doma.

Co jsou klasické přítahy?

Přítahy jsou cviky zaměřené na svalovou sílu a výdrž. Při klasické variantě se používá jednoduchý a snadno dostupný nástroj – činky nebo kettlebell. Při přítahu s činkami stojíte s rukama u těla se vzpřímenou postavou, s činkami na úrovni stehenních kostí. Pak přitáhnete ruce k sobě až se činky dotknou hrudníku. Při této fázi si musíte zajistit, aby byly přede vás – to zajistí, že svaly bicepse a ramen pracují ve správné formě. Poté krátce setrváte s činkami při hrudníku a pak je pomalu spustíte dolů až k nohám. Tuto proceduru opakujete několikrát v několika sériích.

Jak správně cvičit klasické přítahy doma?

1. Zvolit si optimální zátěž

Před tím, než cvičení začnete, musíte zvolit optimální váhu pro svou úroveň a schopnosti. Pokud budete používat příliš malou zátěž, nebudete cvičení působivé. S použitím příliš velké zátěže, můžete riskovat zranění. Zapamatujte si, že optimální váha by měla být taková, aby jste byli schopni zvládnout 3-5 opakování na každé straně v jedné sérii.

2. Zajistit si správný postoj

Při přítazích s činkami se zahájí správný postoj. Postavte se s chodidly na ramenou šířky. Držte si ramena rovně a lopatky dozadu. Vzpažte se do výšky hrudníku. Sedni si a vytvořte kotrmelcový tvar. Falešná poloha může vést k zranění dolní zad, boků a kříže.

3. Zvolit si správnou rychlost

Rychlost a technika jsou absolutní nutností při cvičení přítahů. Nechcete rychlost a vynaložit malou energii na cvičení, nebo naopak uspěchat věci, protože to může poškodit vaše tělo. Pomalá a kontrolovaná makroskopická síla je ideální vzhledem k tomu, že umožní vašim svalům bicepse a ramen pracovat a být více aktivní. Dbejte na to, aby vám činky neupadly.

4. Dodržovat správný rytmus

Při cvičení se stálým rytmem je nutné dodržet harmonii a různorodost v tréninku. To znamená, že byste se na jedné straně neměli moc namáhat a v témže tempu. Dbejte na to, aby byla vaše síla v rovnováze. V opačném případě riskujete zbytečné zranění.

5. Včas odpočívat mezi sérií

Udržet si správnou formu a koncentraci během cvičení není lehké. Proto je vhodné trénink rozdělit na kratší časové úseky a mezi nimi si dát chvilku odpočinku. Například 30 sekund odpočinku je dostatečná doba na přeregulaci dýchání a uvolnění napětí z tvrdě pracujících bicepsů a zadních svalů.

Závěr

Klasické přítahy jsou vynikajícím cvičením na posílení bicepsů, ramen a zad. Pokud chcete cvičit klasické přítahy doma, dodržujte správný postoj, zvolte optimální zátěž a dodržujte správný rytmus cvičení. Je také důležité dát času na oddych mezi sériemi. S touto sestavou tipů se můžete dostat do formy a být velmi spokojený s výsledky.

Často Kladené Otázky

Jak správně cvičit klasické přítahy doma?

Abychom předešli zraněním a dosáhli maximálního výsledku, je důležité dodržovat správnou techniku při tréninku přítahů. Začněte tím, že si zvolíte vhodnou výšku prstu, na který si chcete pověsit. Poté se postavte pod výše zmíněný prst, uchopte ho s šířkou ramen a zvedejte se až ke svému hrudníku. Během tréninku se soustřeďte na udržování správného držení těla a dýchání.

Kolik série a opakování by mělo mít trénink přítahů?

Počet sérií a opakování by měl být přizpůsoben vaší kondici a zkušenostem s tréninkem. Zpravidla se doporučuje začít s 3 až 4 sériemi po 8 až 12 opakováních v každé sérii. Pokud již máte s cvičením přítahů zkušenosti, můžete postupně zvyšovat obtížnost tím, že zvýšíte počet opakování nebo použijete závaží. Pokud máte po tréninku přítahů bolest nebo nepohodlí, okamžitě přestaňte cvičit a vyhledejte radu lékaře nebo trenéra.

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *